Jak się przygotować?

Jak się przygotować do pierwszej sesji?

W czasie wizyty online bardzo ważne jest, abyś znalazł spokojne miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał oraz gdzie będziesz czuł się bezpiecznie i komfortowo. 

Przygotuj sobie coś do picia, coś do pisania i ewentualnie paczkę chusteczek. 

Zastanów się, co skłoniło Cię do podjęcia decyzji o rozpoczęciu terapii i dlaczego, Twoim zdaniem, teraz jest na to najlepszy czas. Jeżeli nie znasz dokładnej odpowiedzi, to się nie martw – tak też jest ok. Czasem to odczuwane przez nas nieprzyjemne uczucia skłaniają nas do wizyty u specjalisty i to wystarczy na początek. 

Jeżeli chcesz zadać specjaliście jakieś nurtujące Cię pytania, dotyczące na przykład terapeuty, zaburzenia lub przebiegu terapii (albo czegokolwiek innego, co wiąże się z terapią), postaraj się przygotować sobie wcześniej listę, tak byś na wizycie o niczym nie zapomniał i mógł uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. 

Przygotuj się na to, że specjalista zada Ci wiele pytań, w tym być może bolesnych, pamiętaj jednak, że jeżeli nie jesteś jeszcze gotowy, aby odpowiedzieć, na którekolwiek z nich, masz do tego pełne prawo, po prostu powiedz o tym szczerze swojemu terapeucie. 

Chcesz rozpocząć z nami terapię?